Integracja polsko-ukraińska

Okiem ilustratora

Czytanie wpływa na aktywność mózgu i rozwija wyobraźnię.

Kreatywne lekcje dodatkowego języka polskiego

Język polski ze względu na poziom skomplikowania wcale nie należy do łatwych i znajduje się w czołówce języków obcych, których nauka przysparza wielu problemów.

Liczba PI

PInokio z PIlotem PIlnował PIsarza, aby PIerwszego w PIątek nie PIsał długoPIsem PIsma w brudnoPIsie do PIęknej PIelęgniarki.

Zajęcia o gościnności, grzeczności oraz zasady savoir-vivre’u

„Gościu siądź pod mym liściem…”- o gościnności i grzeczności słów kilka

"Portret kobiety"

Tak, to wspaniałe, wielkie Święto,
więc śpieszą chłopcy i panowie
z bukietem życzeń w barwach kwiatów
Uśmiechnąć się do Wszystkich Kobiet.

(Święto Kobiet, M. Pawlikowska-Jasnorzewska)

Warsztaty poetyckie

Poezja to sztuka poetycka i specyficzny sposób komunikowania się ze światem.

Kartki świąteczne dla żołnierzy w Ukrainie

Uczniowie z Ukrainy, którzy przychodzą na dodatkowy język polski u p. Tatiany Żak i p. Magdaleny Wilczyńskiej zabrali się z ochotą do tworzenia kartek wielkanocnych dla żołnierzy.

Literackie Walentynki

Kolejne spotkanie integracyjne uczniów polskich i ukraiński rozpoczęliśmy romantycznie... dnia św. Walentego, czyli w walentynki, w bibliotece, na zaproszenie p. Wandy.

Konkurs " Tacy różni, a jednak podobni"

Konkurs „ Tacy różni, a jednak podobni” został zorganizowany w ramach integracji polsko- ukraińskiej,  przez nauczycielki prowadzące dodatkowe lekcje języka polskiego -Tatianę Żak i Magdalenę Wilczyńską oraz bibliotekarkę Panią Wandę Kolman.

Ratujemy zwierzaki.pl

To największy w Polsce portal pomocy zwierzętom.

Mikołajki

6 grudnia to wielkie święto, tych małych i tych dużych dzieci. Każdy, kto wierzy w św. Mikołaja czeka w tym dniu na to spotkanie i prezenty.

Dzień Życzliwości i Uśmiechu

Światowy Dzień Życzliwości został wymyślony w Stanach Zjednoczonych w 1793 roku.

Język polski inaczej

Uczniowie z Ukrainy uczestniczą w dodatkowych lekcjach języka polskiego.

Karta Świąteczna „Na pomoc zwierzętom z Ukrainy"

W Polsce początki kartki świątecznej sięgają końca  XIX w. Wysyłanie kartek świątecznych to piękna tradycja.

Quiz wiedzy o Polsce i Ukrainie „Akcja –integracja”

Dnia 8 listopada 2023 roku odbył się w szkolnej bibliotece quiz wiedzy o Polsce  i Ukrainie, pod hasłem” „ Akcja- integracja”.