BohaterOn - włącz historię

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku. W ramach sześciu edycji kampanii Polacy z kraju i zagranicy wysłali do Powstańców Warszawskich ponad milion dwieście pięćdziesiąt tysięcy kartek i listów z życzeniami. Statuetki Brązowego, Srebrnego i Złotego BohaterONa im. Powstańców Warszawskich, a także Złotego BohaterONa Publiczności przyznawane corocznie od 2019 roku otrzymało ponad 90 osób i instytucji, których działania w szczególny sposób promowały wiedzę o historii Polski (lata 1918-1989) oraz edukację historycznopatriotyczną.

"BohaterON w Twojej Szkole 2023"

"BohaterON w Twojej Szkole 2023" to ogólnopolski projekt historyczny upamiętniający Bohaterów Powstania Warszawskiego 1944 r., w którym mieli zaszczyt uczestniczyć uczniowie klas V-VIII.

“BohaterOn - włącz historię 2022"”

Ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku, cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród polskich uczniów już od 2016 roku.