Jesteś tutaj:

Aktualności

Klasa 2a na warsztatach w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Częstochowie

Klasa 2a miała możliwość uczestniczyć w ciekawych zajęciach czytelniczych z elementami kodowania, opartych na podaniach i legendach o powstaniu państwa polskiego. Potem były zagadki i quizy na ten temat.  Zwiedzaliśmy również zaplecze biblioteki WOM i poznaliśmy z bliska pracę...

„Śmieci mniej- Ziemi lżej”

Dzisiaj wszystkie  klasy starsze wzięły aktywny udział we wspólnej lekcji z ochrony środowiska, bo tak trzeba traktować akcję Sprzątania Świata.

Wyróżnienie w V Powiatowym Konkursie Recytatorskim - " Na jurajskim szlaku"

25 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 33 im. Marii Kownackiej w Częstochowie odbyła się V Edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego  "Na jurajskim szlaku".

W świecie książek

Kiedy pojawiła się książka, zaczęto nią handlować. Książki sprzedawali drukarze, introligatorzy i kramarze, a w końcu księgarze.

Klasa VIIIa w Zespole Szkół Technicznych

W dniu 23.04.2024. w Zespole Szkół Technicznych im. Jana Pawła II w Częstochowie odbył się dzień otwarty.

Światowy Dzień Książki

23 kwietnia obchodziliśmy światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Marsz Nadziei

W dniu dzisiejszym odbył się Marsz Nadziei, wydarzenie w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Pola Nadziei, które co roku organizowane jest na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych dotkniętych chorobą nowotworową.

VII Powiatowy Konkurs Plastyczny ,,Ozdoby wielkanocne''

Z radością informujemy, że uczeń klasy 3b, Artur Komar zdobył wyróżnienie w VII Powiatowym Konkursie Plastycznym ,,Ozdoby wielkanocne'' - technika przestrzenna, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej - Curie.

Dni Otwarte w Zespole Szkół im. gen. Władysława Andersa

W pierwszej połowie kwietnia ósmoklasiści zapoznali się z ofertą edukacyjną ZS im. Andersa w Częstochowie. Uczniów szczególnie zainteresowały zawody programisty czy grafika komputerowego.

Klasa VIII na szkoleniu o zagrożeniach w sieci

Tym razem uczniowie klasy VIII zapoznali się z zagrożeniami, jakie na nich czekają w wirtualnej sieci, najczęściej za małym szkiełkiem telefonu komórkowego.