13 grudnia 1981 - PAMIĘTAMY

"Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981 – Pamiętamy!"

Szkoła Podstawowa nr 39 im. Marii Konopnickiej przystępuje do udziału w projekcie
"GDY  GAŚNIE  PAMIEĆ LUDZKA,  DALEJ  MÓWIĄ  KAMIENIE
-   13  GRUDNIA  1981 ROKU  -  PAMIĘTAMY"

Śląska Kurator Oświaty Urszula Bauer zaprasza uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa śląskiego do udziału w projekcie „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!”. Głównym celem projektu jest przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego przeżywania 40. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

Patronat nad przedsięwzięciem objęli: Jadwiga Wiśniewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego i Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

Wszystkie informacje (formularz zgłoszeniowy, kontakt do koordynatorów regionalnych, regulaminy, materiały graficzne) znajdują się na stronie projektu:  www.pamiec81.pl

Spotkanie międzypokoleniowe z udziałem świadka wydarzeń stanu wojennego p.Anny Rakocz

Spotkanie odbyło się w naszej szkole w dniu 3 listopada okazało się żywą lekcją historii, w której uczestniczyli uczniowie klas ósmych.
Zapoznajmy się więc z historią  p.Anny Rakocz.

Projekcja filmu "NIE ZABIERAJCIE MAMY "

"Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie"
                                                    słowa bł. Stefana Wyszyńskiego