Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Psycholog

Psycholog

Godziny pracy psychologa

 

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Katarzyna Klatow           - psycholog

 

-

 

-

 

08:00 – 14:00

 

-

11:00 – 14:30

 

Informujemy, że w Wojewódzkim Zakładzie Opieki Zdrowotnej nad Matką, Dzieckiem i Młodzieżą z siedzibą w Częstochowie został utworzony Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci Młodzieży – Poradnia Psychologiczna dla dzieci i młodzieży, w którym realizowane są świadczenia w zakresie ambulatoryjnym przez psychologów, psychoterapeutów oraz terapeutów środowiskowych. Jest to I poziom referencyjny nowego systemu ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Praca ośrodków oparta jest przede wszystkim na realizacji świadczeń w środowisku. Z tego powodu zalecany jest wybór ośrodka jak najbliżej miejsca zamieszkania.

DO PORADNI NIE JEST WYMAGANE SKIEROWANIE

ZAKRES UDZIELANYCH ŚWIADCZEŃ

  1. Porada psychologiczna diagnostyczna.
  2. Porada psychologiczna.
  3. Sesja psychoterapii indywidualnej.
  4. Sesja psychoterapii rodzinnej.
  5. Sesja psychoterapii grupowej.
  6. Sesja wsparcia psychospołecznego.
  7. Wizyta, porada domowa lub środowiskowa miejscowa lub zamiejscowa, realizowana w ramach poradni psychologicznej przez osoby uprawnione do udzielania świadczeń w ramach I poziomu.

ORGANIZACJA UDZIELANYCH ŚWIADCZEŃ

  1. Świadczeniodawca udziela świadczeń ambulatoryjnych lub środowiskowych następującej grupie świadczeniobiorców: dzieci i młodzież objęci obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki oraz kształcący się w szkołach ponadpodstawowych lub klasach tych szkół prowadzonych w szkołach ponadpodstawowych – do ich ukończenia, jednak nie później niż do ukończenia 21 roku życia, a także ich rodzinie lub opiekunom prawnym.
  2. Świadczeniodawca w uzasadnionych przypadkach udziela porad lub wizyt – w tym konsultacji edukacyjno-profilaktycznych – indywidualnych lub grupowych dla rodzin, opiekunów prawnych, rówieśników lub innych osób stanowiących wsparcie społeczne świadczeniobiorcy.
  3. Świadczeniodawca w uzasadnionych przypadkach może udzielić świadczenia osobom, o których mowa w ust. 3, bez obecności świadczeniobiorcy, przy zachowaniu zgodności z ustawą z dnia 6 listopada 2008r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (Dz. U. z 2019r. poz. 1127).
  4. Świadczeniodawca udziela świadczeń pięć dni w tygodniu.
  5. Świadczeniodawca może realizować świadczenia z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych.
  6. Świadczeniodawca koordynuje udzielane świadczenia m.in. z poradnictwem psychologiczno-pedagogicznym w szkołach, szczególnie z nauczycielami, pielęgniarką środowiska nauczania i wychowania lub higienistką szkolną, specjalistami psychologami i pedagogami pracującymi w placówkach oświatowych (po uzyskaniu zgody rodziców lub opiekunów prawnych świadczeniobiorcy albo pełnoletniego świadczeniobiorcy) oraz asystentami i pracownikami socjalnymi w podmiotach pomocy społecznej. Koordynacja w tym zakresie może być prowadzona z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych.

 

Empatia

Empatia jest niezwykle ważną umiejętnością społeczną.

NA GÓRĘ