Jesteś tutaj:
  2. Biblioteka

"Biblioteka – dobre miejsce dla  człowieka”

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
8:30-14:30 8:30-15:00 8:30-15:00 8:30-13:30 8:30-14:30

Klub Młodego Czytelnika

13:40-14:25

W bieżącym roku szkolnym biblioteka zostanie wzbogacona o kolejne nowości wydawnicze.

Szkoła po raz drugi otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 15000,00 zł w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025”.

Pieniądze zostaną przeznaczone na:

- zakup książek,

- zakup elementów wyposażenia do biblioteki,

- realizację działań promujących czytelnictwo.

Zachęcamy do śledzenia strony szkoły. Będziemy na bieżąco informować  o postępach działań

w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

W naszej szkole znajduje się wyjątkowe miejsce, gdzie można odetchnąć od codziennego szkolnego zgiełku.

Jest nim biblioteka mieszcząca się na  parterze w sali nr 6.

Biblioteka zajmuje 2 pomieszczenia – wypożyczalnię z magazynem książek oraz czytelnię

z Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej (4 komputery). Opiekę nad biblioteką sprawuje nauczyciel bibliotekarz Wanda Kolman, która wspiera uczniów w zdobywaniu wiedzy oraz rozwijaniu indywidualnych zainteresowań i uzdolnień. Pomaga też nauczycielom w pracy dydaktyczno-wychowawczej z dziećmi.

Osiąganiu powyższych celów służą gromadzone w bibliotece:

- lektury z języka polskiego

- literatura piękna i popularnonaukowa dla uczniów

- literatura metodyczna dla nauczycieli

- podręczniki szkolne

- księgozbiór podręczny (słowniki, encyklopedie, leksykony, albumy, atlasy)

Dzięki udziałowi naszej szkoły w programach .„ Książki naszych marzeń” i „Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa” oraz corocznej akcji „Podaruj bibliotece książkę”  w bibliotece można znaleźć wiele nowości wydawniczych. Można też uczestniczyć w wielu  różnorodnych działaniach promujących czytelnictwo m.in.: Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych, Światowym Dniu Pluszowego Misia, Pasowaniu na Czytelnika, Światowym Dniu Książki dla Dzieci.

W ROKU SZKOLNYM 2023/2024 UCZNIOWIE KLAS  I-III MOGĄ TEŻ BRAĆ UDZIAŁ W ZAJĘCIACH KLUBU MŁODEGO CZYTELNIKA.

PODCZAS ZAJĘĆ DZIECI BĘDĄ:

- SŁUCHAĆ TEKSTÓW CZYTANYCH PRZEZ NAUCZYCIELA BIBLIOTEKARZA

- CZYTAĆ FRAGMENTY WYBRANYCH KSIĄŻEK

- PREZENTOWAC SWOJE ULUBIONE KSIĄŻKI

- WYKONYWAĆ PRACE PLASTYCZNE DO PRZECZYTANYCH KSIĄŻEK

- DZIELIĆ SIĘ WRAŻENIAMI NA TEMAT PRZECZYTANYCH  KSIĄŻEK

ZAJĘCIA KOŁA BĘDĄ SIĘ ODBYWAĆ W CZWARTKI  NA 7 GODZINIE LEKCYJNEJ (13:40 -14.25) W CZYTELNI.

Zapraszamy wszystkich do naszej szkolnej biblioteki !!!

Regulamin pracy biblioteki ...

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

Zapraszamy uczniów klas I-VIII do udziału w  Ogólnopolskim Konkursie WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW.

Światowy Dzień Pluszowego Misia 2023

25 listopada to wielkie święto wszystkich właścicieli i sympatyków ukochanych, pluszowych maskotek - Dzień Pluszowego Misia.

Spotkanie uczniów klas I-III z poetką Panią Kamilą Jachurą

15 listopada 2023 roku odbyło się w naszej szkole  spotkanie uczniów klas I-III z poetką Panią Kamilą Jachurą. Autorka czytała dzieciom swoje wiersze o zwierzętach z książki pt. „Zwierzęta ze świata dla siostry i brata”, pięknie je interpretując.

Nowe książki w szkolnej bibliotece

Zakup nowych pozycji został poprzedzony rozpoznaniem potrzeb i zainteresowań naszych uczniów. Na wybór tytułów wpływ mieli też rodzice i nauczyciele.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek 2023

Bajki odgrywają bardzo ważną rolę w życiu dzieci.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2023

Podobnie, jak w ubiegłych latach w październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2023

28 września 2023 roku, zgodnie ze szkolną tradycją, obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.