NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0

Miło nam poinformować, że dnia 7.03.2023 r. został zatwierdzony  „Wykaz placówek wychowania przedszkolnego oraz szkół i bibliotek pedagogicznych zakwalifikowanych do objęcia wsparciem finansowym w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025” i nasza szkoła znalazła się wśród 8 placówek wybranych z terenu Częstochowy!

Zasadniczym celem uczestnictwa w programie jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci  i młodzieży, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, wybieranie książki zamiast innej formy  spędzania wolnego czasu, współpraca z innymi bibliotekami.

Wsparcie finansowe w wysokości 15.000,00 zł, które otrzyma szkoła zostanie przeznaczone na:

- zakup książek,

- zakup elementów wyposażenia do biblioteki,

- realizację działań promujących czytelnictwo.

Już teraz gorąco zachęcamy do śledzenia strony szkoły. Będziemy na bieżąco informować  o postępach działań w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

W świecie książek

Kiedy pojawiła się książka, zaczęto nią handlować. Książki sprzedawali drukarze, introligatorzy i kramarze, a w końcu księgarze.

Światowy Dzień Ksiażki

23 kwietnia obchodziliśmy światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Szkolny Konkurs Plastyczny i Czytelniczy „Przygody Koziołka Matołka”

Przypadającą w styczniu 140. rocznicę urodzin Kornela Makuszyńskiego, autora znanych książek dla dzieci i młodzieży, uczciliśmy w naszej szkole organizując dwa konkursy dla uczniów klas I-III - plastyczny i czytelniczy pod wspólną nazwą „Przygody Koziołka Matołka”.

Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia przypada Dzień Kubusia Puchatka. Data ta jest związana z dniem urodzin Alana Alexandra Milnea, twórcy postaci jednego z najbardziej znanych na świecie misiów, Kubusia Puchatka.

Pasowanie na Czytelnika 2023.

5 grudnia 2023 roku odbyło się w bibliotece uroczyste Pasowanie Na Czytelnika uczniów klasy 1a.

Światowy Dzień Pluszowego Misia 2023

25 listopada to wielkie święto wszystkich właścicieli i sympatyków ukochanych, pluszowych maskotek - Dzień Pluszowego Misia.

Spotkanie uczniów klas I-III z poetką Panią Kamilą Jachurą

15 listopada 2023 roku odbyło się w naszej szkole  spotkanie uczniów klas I-III z poetką Panią Kamilą Jachurą. Autorka czytała dzieciom swoje wiersze o zwierzętach z książki pt. „Zwierzęta ze świata dla siostry i brata”, pięknie je interpretując.

Nowe książki w szkolnej bibliotece

Już dotarły do naszej biblioteki wszystkie książki zamówione w ramach realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek 2023

Bajki odgrywają bardzo ważną rolę w życiu dzieci.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2023

Podobnie, jak w ubiegłych latach w październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2023

28 września 2023 roku, zgodnie ze szkolną tradycją, obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.