Światowy Dzień Pluszowego Misia 2023

25 listopada to wielkie święto wszystkich właścicieli i sympatyków ukochanych, pluszowych maskotek - Dzień Pluszowego Misia.

Już po raz kolejny obchodziliśmy je również w naszej szkole. Tydzień przed tym niezwykłym dniem dzieci przynosiły do biblioteki swoje pluszaki, które miały wziąć udział w Wielkiej Misiowej Wystawie, zakończonej wyborem Najmilszego Misia. Oprócz tego uczniowie uczestniczyli w konkursie plastycznym na wykonanie zakładki do książki z misiowym motywem.
24 listopada 2023 roku, w przeddzień święta, dzieci z klas I-III wzięły udział w zajęciach, których celem było: wyróżnienie misia jako zabawki, która towarzyszy dzieciom od najmłodszych lat, integrowanie uczestników podczas wspólnej pracy i zabawy, propagowanie wśród dzieci głośnego czytania. Podczas spotkania w bibliotece uczniowie dowiedzieli się, jak i kiedy powstała maskotka pluszowego misia, a także jakie są zwyczaje prawdziwych niedźwiedzi.
Biblioteka szkolna zorganizowała trzy wystawy:
- misiów maskotek (22 pluszaki) ,
- książek ze zbiorów biblioteki, których bohaterem jest miś - Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Paddington, Pyzatek, Gumisie i inne misie opisane w seriach „Zaopiekuj się mną” oraz „Zosia i jej zoo”
- misiowych zakładek (45), spośród których jury wybrało najciekawsze prace.
Było także czytanie fragmentów książki pt. „Bangsi. Miś do kochania”, wzruszającej opowieści napisanej przez Huberta Klimko-Dobrzanieckiiego - nowości bibliotecznej zakupionej w ramach udziału szkoły w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 - Priorytet 3.Ponadto uczniowie klasy 2a i 3a pod kierunkiem pani Moniki Soberki wykonywali postać Misia Uszatka techniką orgiami, a pierwszoklasiści i dzieci z klasy 3b, zachęceni przez panią Ewę Kilian, bawili się przy hip-hopowej wersji zabawy „Stary niedźwiedź mocno śpi”.
Spośród misiów zgromadzonych w bibliotece największym zainteresowaniem oglądających cieszyły się dwa misie:
- największy, prawie półtorametrowy - właściciel Alan Bąk z klasy IV a
- najmniejszy , zaledwie sześciocentymetrowy - właściciel Ignacy Kurowski z klasy II a.
W Konkursie na Najmilszego Pluszowego Misia zwyciężyły wszystkie misie, a ich właściciele otrzymali w nagrodę drobne upominki. Największą ilością przyniesionych do szkoły pluszowych przyjaciół może się pochwalić klasa IA.
Podczas spotkania w bibliotece ogłoszone zostały również wyniki szkolnego konkursu plastycznego namisiową zakładkę. Wykonawcy najciekawszych zakładek: Jagoda Turniak (1a), Lena Kensoń (1a), Antonina Strawianko (2a), Mikołaj Turek (2a), Lena Waszczyk (3a), Antoni Kasprzykiewicz (3a), Kira Pudovkina (3b), Valeriia Shandruk (3b) otrzymali drobne upominki.
Na zakończenie zajęć wszyscy zostali obdarowani słodkim, małym „CONIECO” i zostali zaproszeni na kolejne spotkanie za rok. Radosne obchody misiowego święta zakończyło wykonanie klasowych zdjęć z przyniesionymi przez dzieci pluszakami.
Z przyjemnością informujemy, że wszystkie dyplomy i nagrody zdobyte w tych niecodziennych konkursach, których patronem był Pluszowy Miś, zostaną przekazane na najbliższym apelu wychowawczym.