Kampania POMÓŻ MI

DRODZY RODZICE

Z kampanią upowszechniającą międzynarodowy znak POMÓŻ MI  rusza częstochowska Policja wspólnie z Miastem. Akcja ma hasło - NAUCZ TEGO ZNAKU SWOJE DZIECKO, bo choć znajomość tego gestu przydać się może każdemu, to dzieci jako szczególnie narażone na rozmaite niebezpieczeństwa - powinny dobrze go sobie przyswoić. Międzynarodowy znak  POMÓŻ MI jest bardzo prosty - pokazujemy otwartą dłoń, a następnie składamy ją w pięść, chowając kciuk do środka. Taki gest to nieme, czytelne dla ludzi mówiących różnymi językami, dające dyskretny sposób do zrozumienia, że jesteśmy ofiarami przemocy. Gdy zauważymy taki gest, zachowajmy spokój, nie dajmy poznać, że go rozpoznajemy - tak, aby nie narażać osoby wzywającej pomocy. Dyskretnie poinformujmy służby dzwoniąc pod numer 112. Jesli to możliwe nie tracimy  z oczu osoby, która w ten sposób prosi o pomoc.

Gorąco zachęcamy Państwa  do  udziału w kampanii i przepracowania ze swoimi pociechami krótkich a bardzo pomocnych ćwiczeń.

Elżbieta Mikha

Pedagog Szkolny