Klasa VI A na zajęciach w Politechnice Częstochowskiej

W ramach współpracy z Politechniką Częstochowską klasa 6a wzięła udział w zorganizowanych przez uczelnię warsztatach ,,Określanie twardości wody” i ,,Usuwanie żelaza z wody”.

Na zajęciach grupa naszych uczniów zapoznała się ze źródłami i zasobami wody. Omówiona została rola wody w życiu człowieka i innych organizmów. Przedstawione zostały wybrane parametry jakości wody przeznaczonej do spożycia, zgodnie z aktualnym Rozporządzeniem Ministra Zdrowia. Szczególną uwagę prowadząca zajęcia poświęciła parametrowi: twardość wody. Omówiła jego przyczyny i skutki. Następnie przeprowadzono pokaz oznaczenia twardości wody, do którego włączeni zostali szóstoklasiści . Oznaczali wodę z kranu, wodę mineralną i destylowaną. Poznali także jeden ze sposobów usuwania związków żelaza z wody. W ten sposób nasi uczniowie dołączyli do szkolnego grona odkrywców i pasjonatów środowiska naturalnego.