Pasowanie na Czytelnika 2023.

5 grudnia 2023 roku odbyło się w bibliotece uroczyste Pasowanie Na Czytelnika uczniów klasy 1a.

Dzieci obejrzały inscenizację zatytułowaną „Spotkanie z bajką”, przygotowaną przez aktorów z Koła Teatralnego pod kierunkiem pani Urszuli Zajączkowskiej. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły bezbłędnie rozpoznali występujące bajkowe postacie i gromkimi brawami nagrodzili talent młodych aktorów.
Po złożeniu uroczystego przyrzeczenia i zapoznaniu z zasadami korzystania z biblioteki, uczniowie wypożyczyli pierwsze książki - nowości biblioteczne z serii „Czytam sobie”, zakupione ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 – Priorytet 3.
Z okazji pasowania pierwszoklasiści otrzymali książki Justyny Bednarek pt. „Wnuczka antykwariusza”, wydane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Każde dziecko zostało też obdarowane pakietem młodego czytelnika, zawierającym dyplom czytelnika, list bibliotekarza do rodziców, kolorową zakładkę, prośbę książki oraz zgadywankę.
Wychowawca klasy odebrał dyplom przyjęcia uczniów w poczet czytelników szkolnej biblioteki oraz kolorowy planszowy alfabet. Mamy nadzieję, że od dziś pierwszaki będą stałymi bywalcami naszej szkolnej “świątyni czytania”.