Szkolny Konkurs Plastyczny i Czytelniczy „Przygody Koziołka Matołka”

Przypadającą w styczniu 140. rocznicę urodzin Kornela Makuszyńskiego, autora znanych książek dla dzieci i młodzieży, uczciliśmy w naszej szkole organizując dwa konkursy dla uczniów klas I-III - plastyczny i czytelniczy pod wspólną nazwą „Przygody Koziołka Matołka”.

Wszyscy uczniowie tych klas, po wysłuchaniu czytanej przez wychowawców pierwszej części książki o przygodach znanego Koziołka, wykonywali prace plastyczne zaprezentowane na wystawie w czytelni. Spośród wszystkich prac jury wybrało najładniejsze, zgodne z tematem i o dużych walorach artystycznych.
I miejsce – Maryna Romanik z kl. 3 b,
II miejsce – Wiktoria Całusińska z kl. 3 a,
III miejsce ex aequo – Mykola Skorokhod z kl. 1 a i Marcel Kita z kl. 2 a.
16 stycznia 2024 roku w bibliotece odbył się konkurs czytelniczy ze znajomości treści książki pt. „120 przygód Koziołka Matołka”. Pięcioosobowe drużyny wykonywały różnorodne zadania –rozwiązywały krzyżówki, wypełniały testy, rozpoznawały postacie na podstawie opisu, porządkowały kolejność wydarzeń przedstawionych w książce. Po sprawdzeniu zadań konkursowych wyłoniono najlepszych znawców perypetii Koziołka Matołka uczniów z klasy 1 a! II miejsce jury przyznało drużynie z klasy 2 a, zaś na trzeciej pozycji uplasowali się ex aequo reprezentanci klas trzecich. Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się podczas najbliższego apelu wychowawczego.
Serdecznie gratulujemy!