Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia przypada Dzień Kubusia Puchatka. Data ta jest związana z dniem urodzin Alana Alexandra Milnea, twórcy postaci jednego z najbardziej znanych na świecie misiów, Kubusia Puchatka.

W ramach obchodów tego nietypowego święta uczniowie klas I-III  wraz wychowawcami zostali zaproszeni na zajęcia do szkolnej biblioteki. Dzieci  z zaciekawieniem słuchały historii postaci Puchatka, oglądały wystawę książek  o sympatycznym misiu i jego przyjaciołach oraz odpowiadały na pytania dotyczące bohaterów książek Milnea.

Z łatwością dopasowywały rekwizyty do odpowiedniej postaci i odgadywały, która  z nich kryje się pod wymyśloną nazwą. Na pamiątkę wizyty w bibliotece otrzymały do pokolorowania rysunek  z mieszkańcami Stumilowego Lasu.