W świecie książek

Kiedy pojawiła się książka, zaczęto nią handlować. Książki sprzedawali drukarze, introligatorzy i kramarze, a w końcu księgarze.

Przez długi czas w sprzedaży książek uczestniczyli wędrowni kolporterzy, realizujący zamówienia zamożnych ziemian i magnatów bibliofilów. Książki z drugiej ręki sprzedawano też bez pomocy pośredników albo po prostu się nimi wymieniano.

24 kwietnia księgarnia i antykwariat stały się miejscem, w którym odbyła się lekcja języka polskiego. Uczniowie zagłębili się w świat książek i poznali zawody z nimi związane. Najpierw w księgarniach oglądali najnowsze książki dla młodzieży, czytali recenzje i opisy. A następnie odwiedzili antykwariat przy ulicy Kopernika. Tam odbyło się niezwykłe spotkanie z antykwariuszem Panem Zbigniewem Biernackim, autorem książek i znawcą regionu częstochowskiego.  Antykwariusz przekazał uczniom wiele cennych informacji i ciekawostek związanych z książkami.

To była naprawdę inna lekcja i na pewno zostanie w pamięci uczniów na dłużej.