"BohaterON w Twojej Szkole 2023"

"BohaterON w Twojej Szkole 2023" to ogólnopolski projekt historyczny upamiętniający Bohaterów Powstania Warszawskiego 1944 r., w którym mieli zaszczyt uczestniczyć uczniowie klas V-VIII.

Inaugurację projektu rozpoczęły uczennice klasy VIIb, dokonując wpisu na portalu "Dumni z Powstańców" w dowód uznania, pamięci i dumy z Powstańców Warszawskich. Ta swoista refleksja jest wyrazem zaangażowania młodego pokolenia w poznanie historii niezłomnych bohaterów walczących o wyzwolenie Warszawy spod okupacji niemieckiej. Projekt został zaprezentowany uczniom na szkolnej gazetce, aby podkreślić znaczenie kolejnej-79. Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego. Podczas lekcji historii uczniowie poznawali losy Powstańców Warszawskich i ich wielką determinację w walce, której efektem miała być wolna Polska. Słuchowiska radiowe "Mały roznosiciel nadziei" czy też "Iskra nadziei" oraz projekcja filmu edukacyjnego "Co za historia", miały być próbą odpowiedzi na pytania: Dlaczego doszło do wybuchu powstania?, Jak ono przebiegało?
Jaką cenę zapłaciła Warszawa? Uczestnictwo naszych uczniów w projekcie to kolejna, ważna dla nich lekcja historii, pielęgnująca pamięć o bohaterach Powstania Warszawskiego.