Okiem ilustratora

Czytanie wpływa na aktywność mózgu i rozwija wyobraźnię.

A książki, zwłaszcza te dla dzieci, oprócz tekstu muszą zawierać kolorowe ilustracje. Zajmuje się tym ilustrator, czyli osoba specjalizująca się we wspomaganiu napisanego tekstu wizualną stroną, tak aby uzupełnić treść danego dzieła. Wykorzystuje w tym celu grafikę, rysunek oraz programy komputerowe.

Uczniowie w czasie dodatkowych lekcji języka polskiego wcielili się dzisiaj w rolę ilustratorów i mieli za zadanie zaprojektować swoje obrazki. Wszyscy zabrali się do pracy z entuzjazmem i przygotowywali swoje interpretacje wybranych fragmentów znanych utworów literackich.

Rysowali, wyklejali i w ten oto sposób stworzyli bardzo oryginalne ilustracje. Nowe spojrzenie na starte teksty i współczesne interpretacje znanych z lekcji lektur szkolnych zadziwiają i jednocześnie zachwycają, dlatego wszyscy wykonawcy otrzymają za swoją pracę kreatywne kolorowanki.