"Portret kobiety"

Tak, to wspaniałe, wielkie Święto,
więc śpieszą chłopcy i panowie
z bukietem życzeń w barwach kwiatów
Uśmiechnąć się do Wszystkich Kobiet.

(Święto Kobiet, M. Pawlikowska-Jasnorzewska)

Mamy nadzieję, że i nasze prace wzbudzą radość, a może wzruszenie i natchnienie? W dniu 5.03.24r. z okazji Dnia Kobiet, wspominając wszystkie drogie naszemu sercu Panie, uczniowie z Ukrainy i z Polski (pod czujnym okiem p. Tatiany Żak oraz p. Magdaleny Wilczyńskiej) wykazali się niebywałymi zdolnościami. Mianowicie mając do dyspozycji mnóstwo kolorowych czasopism, kleje i nożyczki, polegając jedynie na własnej wyobraźni tworzyli portrety kobiet. Ale były to portrety niecodzienne, bo portrety-kolaże. Zajrzyjcie poniżej do galerii. Kobieta to istota różnorodna i barwna jak ptak, doskonale to widać właśnie w pracach naszych uczniów. Dodatkowo powtarzaliśmy słownictwo związane z częściami ciała.

Kolaż to nie wszystko. Pracom wizualnym towarzyszyły kolaże poetyckie. Uczniowie z klas 3b i 3a układali, z przygotowanego wcześniej banku słów, życzenia okolicznościowe. Nad poprawnym i właściwym przebiegiem pracy czuwał oczywiście nauczyciel, p. Magdalena Wilczyńska. Nauka poprzez zabawę, a i owszem. Podziwiajcie!