Język polski inaczej

Uczniowie z Ukrainy uczestniczą w dodatkowych lekcjach języka polskiego.

Nauczanie  języka polskiego jako języka dodatkowego w klasach V- VIII  prowadzi Tatiana Żak. Lekcje odbywają  się od poniedziałku do piątku, a uczniowie uczęszczają na zajęcia według planu i uczą się w trzech grupach. Każda grupa ma sześć dodatkowych lekcji języka polskiego w tygodniu. Uczniowie na lekcjach przede wszystkim uczą się języka polskiego i zdobywają podstawowe umiejętności z zakresu gramatyki i literatury języka polskiego. Wzbogacają swoje słownictwo i uczą się podstawowych zasad ortografii i interpunkcji z wykorzystaniem różnych metod i środków dydaktycznych. Pracują indywidualnie, w parach i w grupach.

Uczniowie uczestniczący w lekcjach bardzo chętnie, a oprócz tego chętnie   angażują się także w inne działania organizowane na terenie szkoły.  I tak uczniowie uczestniczyli w wycieczce po Częstochowie, brali udział w różnych szkolnych  akcjach takich jak: „ Czytanie narodowe”,  „Czytanie o podróż” czy „Dzień Życzliwości”, uczestniczyli także w konkursie „Akcja – integracja”. Brali  także udział w różnych działaniach organizowanych w świetlicy takich jak” Święto kropki” czy wykonywanie ozdób i kartek  na kiermasz  świąteczny.