Kreatywne lekcje dodatkowego języka polskiego

Język polski ze względu na poziom skomplikowania wcale nie należy do łatwych i znajduje się w czołówce języków obcych, których nauka przysparza wielu problemów.

Najwięcej trudności sprawia uczniom zrozumienie  zawiłości gramatycznych i ortograficznych.  Co zrobić, żeby mimo wszystko się nie zniechęcać? Rozwiązaniem jest stosowanie różnych metod i form pracy angażujących uczniów oraz motywujących ich do wysiłku i pokonywania niepowodzeń. Uczniowie z Ukrainy uczęszczają na dodatkowe lekcje języka polskiego, w czasie których doskonalą umiejętność czytania i pisania oraz utrwalają zasady gramatyki i ortografii. Ale to nie wszystko.  Uczestniczą też w różnych konkursach szkolnych, międzyszkolnych i powiatowych. I mają już na swoim koncie sporo sukcesów. A to tylko potwierdza ich zaangażowanie i zdolności.