Literackie Walentynki

Kolejne spotkanie integracyjne uczniów polskich i ukraiński rozpoczęliśmy romantycznie... dnia św. Walentego, czyli w walentynki, w bibliotece, na zaproszenie p. Wandy.

Spotkanie zapoczątkowaliśmy przedstawieniem historii walentynek, a następnie quizem dla chętnych uczestników. Spośród pytań najtrudniejsze okazało się to o symbolach patrona walentynek, pozostałe nie sprawiały trudności. Uczniowie z pośpiechem i podekscytowaniem wypełniali zadania na kartach, widzieli zapewne nagrody przewidziane dla najlepszych zawodników.

Oprócz konkursu uczniowie czytali wiersze miłosne polskich poetów i z zainteresowaniem słuchali nauczyciela p. Tatiany, która przejęła potem rolę recytatora.

Walentynki to nie tylko zwyczaj obchodzony przez zakochanych. Walentynki to upamiętnienie przyjaźni czy koleżeństwa... W tak rozumianym pojęciu walentynek uczniowie z p. Magdą rozpoczęli kolejne zadanie. Polegało ono na podarowaniu koledze, koleżance białego serca z miłym słowem w geście solidarności, przyjaźni.

Zajęcia zakończyły się wspólną piosenką najmłodszych uczestników z klasy 1a i 2a. Było miło i sympatycznie