Konkurs " Tacy różni, a jednak podobni"

Konkurs „ Tacy różni, a jednak podobni” został zorganizowany w ramach integracji polsko- ukraińskiej,  przez nauczycielki prowadzące dodatkowe lekcje języka polskiego -Tatianę Żak i Magdalenę Wilczyńską oraz bibliotekarkę Panią Wandę Kolman.

Celem konkursu było zachęcenie uczniów do lepszego poznania Polski i Ukrainy oraz do wyszukiwania  potrzebnych i informacji z różnych źródeł. Zadaniem uczniów uczestniczących w konkursie było udzielenie poprawnych odpowiedzi na pytania.  Test został opracowany w dwóch wersjach, a pytania dotyczyły kultury, historii i życia codziennego. Uczniowie, czytając informacje zawarte w teście mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy i przekonać się, że chociaż się różnimy to wiele też nas łączy. Mamy podobne stroje ludowe, tańce narodowe, obyczaje, zwyczaje czy potrawy.

Spośród wszystkich kart z odpowiedziami trzy zostały wypełnione bezbłędnie. Nagrody otrzymali następujący uczniowie:

Zofia Stradomska z klasy VI b

Jakub Pawłowski z klasy VI b

Yana Danylchenko z klasy VI a

Szczęśliwcy otrzymali nagrody niespodzianki.

Serdecznie gratulujemy!

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie.