DNI RODZINY

21 czerwca w sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyło się zakończenie obchodów Częstochowskich Dni Rodziny z udziałem prezydenta pana Krzysztofa Matyjaszczyka. Zorganizowano je już po raz piętnasty.

Tegoroczne obchody rozpoczęły się 25 maja;w bogatym, różnorodnym programie imprezy znalazły się m.in. pikniki na terenie szkół, przedszkoli czy dzielnic. W naszej szkole taki piknik odbył się 2 czerwca- cieszył się popularnością wśród dzieci i rodziców, którzy wraz z nauczycielami aktywnie włączyli się w przygotowania tej uroczystości. Zaszczycił nas swoją obecnością również prezydent miasta, który dziś, podczas spotkania wręczył nagrody i dyplomy dzieciom oraz młodzieży częstochowskich placówek oświatowych, biorących czynny udział w tegorocznych
obchodach. Korzystając z okazji zbliżającego się Dnia Ojca, gospodarz gali złożył życzenia obecnym na sali tatusiom, mówiąc:,,Życzę Wam niesłabnącej radości ze swoich pociech w każdym wieku”. Pan prezydent podziękował wszystkim, którzy włączyli się tę inicjatywę Wydziału Polityki Społecznej i angażowali się w realizację imprez w maju i czerwcu. Nasza szkoła również została wyróżniona. Z rąk Prezydenta otrzymaliśmy podziękowanie za udział w Ogólnopolskim Dniu Tańca oraz za aktywne uczestnictwo w XV. Częstochowskich Dniach Rodziny.