Konkurs Recytatorski dla klas I-III "Wiersze Stanisława Jachowicza"

Trudno byłoby znaleźć w Polsce jakiegoś ucznia, który nie słyszałby słów wierszyka “Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku...”

Nie wszyscy jednak wiedzą ,że autorem tego słynnego utworu jest Stanisłąw Jachowicz-filozof, działacz społeczny, nauczyciel. To on zainicjował budowę domu dla sierot po powstańcach i to on wydawał pierwsze w Europie czasopismo dla dzieci. Dlatego nikogo nie dziwi ogromne oddanie i zaangażowanie poety w problemy dzieci także w podejmowanej tematyce wierszy,takich jak: ”Karolek”,”Basia”,”Kurczątko”,”Pszczółka”,”Kukuryku” i wiele, wiele innych. 12 grudnia w szkolnej bibliotece nasi najmłodsi uczniowie z klas I-III przypomnieli piękne, zabawne i pouczające wierszyki Stanisława Jachowicza podczas konkursu recytatorskiego. Z wielką przyjemnością informujemy o wynikach tej poetyckiej rywalizacji:
I miejsce-Pola Morawska z klasy II A
Lena Waszczyk z klasy II A
II miejsce –Antonina Strawianko z klasy I A
III miejsce-Maja Orzeł z klasy III A
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za piękne deklamacje, a zwycięzcom gratulujemy wyników!