Święto Biblioteki 2022

W dniach 24-26 października 2022 roku w naszej bibliotece odbyło się podsumowanie obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Podczas spotkań z nauczycielem bibliotekarzem uczniowie uzasadniali wybór hasła tegorocznych obchodów „Czytanie dla pokoju”. Przeglądali książki opisujące wojenne przeżycia dzieci, w których autorzy wskazują na wielką wartość pokoju. Podziwiali też prace plastyczne – laurki dla biblioteki przygotowane przez uczniów klas IV-VIII i oddziałów przygotowawczych oraz zakładki do książek wykonane przez dzieci z klas I – III i oddziału OP1.

W trakcie świętowania drobne upominki otrzymały uczennice klasy 2a – Lena Waszczyk, Pola Morawska, Antonina Wróblewska, Michalina Wróblewska i Gabriela Durka, które wzięły udział w konkursie afiszowym „Zgadnij, kim jestem?”

Wielu uczniów w tych dniach, zachęconych przez bibliotekarza i wychowawców wypożyczyło książki.