Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w klasach starszych

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne, jak i pożyteczne.

Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę ,która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych,bo przecież książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Dlatego nasza szkoła zawsze aktywnie włącza się w popularyzację tego wydarzenia, urządzając na lekcjach języka polskiego wspólne głośne czytanie różnych interesujących dzieł literackich.Książki zaproponowane przez naszą niezastąpioną panią Wandzię z biblioteki,okazały się tak ciekawymi lekturami, że z żalem witaliśmy dźwięk dzwonka, zapraszającego nas na przerwę...