Półkolonie

W pierwszym tygodniu po ostatnim szkolnym dzwonku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w półkoloniach zorganizowanych przez Gminę Miasto Częstochowa.

Uczestnikami byli chłopcy i dziewczęta z Polski i Ukrainy. W ramach zajęć byliśmy gośćmi Muzeum Częstochowskiego. Zwiedzaliśmy Muzeum Rudy Żelaza połączone z warsztatami oraz Ratusz, w którym wykonywaliśmy kartki pocztowe pt. "Częstochowa dawniej i dziś". Upał pomogła nam znieść kąpiel w basenie przy VI LO im. H. Sienkiewicza oraz liczne częstochowskie fontanny. Czas półkolonii umiliło nam kino OKF "Iluzja". Obejrzeliśmy film pt. "Detektyw Bruno". Uczestnikami kolonii byli głównie uczniowie klas młodszych, więc wizyta w "Magicznej Krainie" to był dla nich raj! Ostatni dzień spędziliśmy na sportowo, na zawodach na kręgielni. Całość zamknęło uroczyste wręczenie dyplomów oraz przypomnienie zasad bezpiecznej zabawy i życzenie udanego wypoczynku.

Do zobaczenia we wrześniu!