Wyjście klasy 3a do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej

Dnia 20.06.2022 r. klasa 3a wraz z wychowawcą udała się do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Na miejscu miło przywitali nas strażacy, którzy przybliżyli nam swój zawód. Uczniowie wysłuchali prelekcji strażaków dotyczących ich codziennej pracy, dowiedzieli się m. in. jak zachować się w przypadku płonącego tłuszczu na patelni, jak chronić się przed dymem z pożaru, przypomniano uczniom jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej, szczegółowo zaprezentowano i omówiono wyposażenie samochodów strażackich, pokazano umundurowanie. Uczniowie mogli dowiedzieć się wielu cennych informacji  o zawodzie strażaka i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Mieli okazję wysłuchać jak ważna i potrzebna oraz jak bardzo niebezpieczna może być praca strażaków.

Po prelekcji uczniowie chętnie przymierzyli strażackie kaski i ubrania, następnie próbowali swoich sił ,,dzwoniąc na alarm''. Mieli także możliwość zasiąść do wozu strażackiego i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Kolejnym zadaniem, z którym zmierzyli się uczniowie klasy 3a, było celowanie do pachołków i strącanie ich promieniem wody z węża. Wówczas poczuli się jak niejeden prawdziwy strażak. Na koniec zaprezentowano uczniom element akcji i zjazd do pożaru, po czym strażacy przybili piątki z uczniami. W ramach odwdzięczenia się za miłe spotkanie, ciekawe opowieści oraz demonstrację sprzętu strażackiego podarowaliśmy strażakom podziękowanie.