Wycieczka uczniów z Ukrainy

Piękno Jury Krakowsko - Częstochowskiej jest nie od dziś doceniane przez turystów z całej Polski.

Częstochowscy uczniowie wiedzą o tym najlepiej, ponieważ każdego roku mogą podziwiać walory tego terenu  podczas szkolnych wycieczek i rajdów. Jesteśmy pewni, że od niedawna dołączyli do nich także uczniowie z Ukrainy, których gościmy od marca w naszej placówce. Wycieczka do Olsztyna ,Złotego Potoku, i w Sokole Góry  była zwieńczeniem całego okresu nauki dzieci z oddziałów przygotowawczych, miała też pozostawić miłe wspomnienia z pobytu w naszej ojczyźnie i w  naszym mieście.

Pałacyk Krasińskich, jurajskie jaskinie, piękne , pachnące sosną lasy, pstrągi, jaszczurki i... tajemnicze ruiny  zamku w Olsztynie to tylko część harmonogramu tej czerwcowej wyprawy . Wiemy przecież ,że trudno w kilku zdaniach opowiedzieć o wszystkich wrażeniach i przeżyciach tylu uczniów, dla których Jura otworzyła na oścież swe urokliwe wrota. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, które utrwaliły wiele  ciekawych momentów wycieczki. Możemy też zdradzić jeden z powodów  zadowolenia na twarzach  naszych turystów- obiad w gronie kolegów  i na świeżym powietrzu smakował wybornie!