W trosce o bezpieczeństwo uczniów - spotkanie z policjantem

O utrwalenie wiedzy naszych uczniów na temat zasad obowiązujących w ruchu ulicznym zadbał częstochowski Wydział Ruchu Drogowego.

Pogadanka wygłoszona przez starszego sierżanta, pana Marcina Knyska, miała na celu przypomnienie dzieciom najważniejszych informacji związanych z ich bezpieczeństwem w czasie drogi do i ze szkoły. W dzisiejszym spotkaniu uczestniczyli uczniowie, którym nasz gość zwracał uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych, poprawiających znacznie widoczność na drodze, uświadamiał, jak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności na przejściach dla pieszych, kładąc nacisk na ryzykowne używanie telefonów komórkowych i słuchawek w uszach. Uczniowie zadawali pytania panu sierżantowi, opowiadali różne historie związane z codzienną drogą do szkoły.
Mamy nadzieję, że ta cenna lekcja bezpieczeństwa pozostawi w nawykach naszych uczniów trwały ślad, czyniący z nich rozsądnych i odpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego!