Wycieczka uczniów klasy 3a do ,,Osikowej Doliny'' w Koziegłowach

W dniu 14.06.2022 r. klasa 3a brała udział w wycieczce do ,,Osikowej Doliny'' w Koziegłowach.
Po przyjeździe oprowadzono uczniów po obiekcie, wyświetlono i omówiono prezentację multimedialną,  dotyczącą pozyskiwania wiórek z drzewa osikowego i wykonywania z nich przepięknych dekoracji rękodzieła (kapelusze, kompozycje kwiatowe, różnorodne zwierzęta, suknia ślubna, kompozycje przestrzenne do powieszenia na ścianę, ozdoby wielkanocne oraz bożonarodzeniowe).
Następnie uczniowie mieli za zadanie wystrugać własne wiórki osikowe, które mogli zabrać ze sobą do domu. Kolejnym zadaniem, któremu sprostali uczniowie klasy 3a, było wykonanie przez nich kwiatów, przy pomocy wykwalifikowanej kadry pracowników. Właściciel obiektu podarował również kwiaty z drzewa osikowego do przekazania Dyrekcji naszej szkoły.
Po wprowadzeniu uczniów w świat rękodzieła, każdy uczestnik wycieczki oraz opiekunowie otrzymali zestaw do wykonania dekoracji osikowego pieska. Ćwicząc sprawność manualną, koncentrację, kreatywność i cierpliwość uczniowie własnoręcznie wykonali przepiękne dekoracje.
Po wyczerpujących warsztatach rękodzieła, nadszedł czas na pyszny i zdrowy posiłek, na odpoczynek, a następnie na zabawę w ogrodzie. Uczniowie mogli zagrać w piłkę nożną, wziąć udział w przeciąganiu liny, poskakać na skakance oraz pobawić się z kolorową chustą.
Na zakończenie wycieczki można było zakupić gotowe ozdoby w sklepiku ,,Osikowej Doliny''.
Po wycieczce pozostaną nam niezapomniane wspomnienia oraz piękne ozdoby.
Gorąco polecamy to miejsce!