Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek 2023

Bajki odgrywają bardzo ważną rolę w życiu dzieci.

Dlatego bajkowi bohaterowie doczekali się swojego święta. W tym dniu obowiązkowo sięgamy po teksty bajek i przypominamy sobie postaci znane zarówno z kart książek ,jak i z ich filmowych ekranizacji. Rozbudzają one wyobraźnię i wprowadzają do pięknego świata literatury i sztuki filmowej. Stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci i towarzyszą przez wiele lat kolejnym pokoleniom czytelników na całym świecie.
W dniu 3 listopada 2023r. z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek biblioteka szkolna zaproponowała uczniom klas I – III zabawę w przebieranie się za bohaterów popularnych bajek i baśni. Podczas klasowych prezentacji dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkowych bohaterów na podstawie wysłuchanych fragmentów tekstów lub opisów postaci, dopasowywały rekwizyty do odpowiedniej treści. Wszyscy świetnie się bawili i chętnie uczestniczyli w bajkowych zmaganiach. Na zakończenie tej niezwykłej imprezy, ruszył korowód złożony z bajecznie kolorowych, bajkowych postaci -wróżek, księżniczek, batmanów, smoków wawelskich, czarodziejów, rycerzy i wielu, wielu innych. Musicie uwierzyć nam na słowo: magia owego cudownego korowodu była tak silna, że nawet pani wicedyrektor miała ochotę przyłączyć się do tych tanecznych, radosnych pląsów uroczej ,bajkowej gromady !