Klasa 3a na zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej WOM ,,Jak być dobrym kolegą"

Jak być dobrym kolegą? Co zrobić, aby nawiązać poprawne relacje z rówieśnikami ?

Wbrew pozorom, to bardzo trudne pytania i wielu uczniów ma kłopoty ze znalezieniem na nie odpowiedzi. Dlatego 2 marca klasa 3a udała się do Biblioteki Pedagogicznej ,aby wziąć udział w zajęciach biblioterapeutycznych z elementami TUS (treningu umiejętności społecznych) ,zatytułowanych ,,Czy potrafię być dobrym kolegą".
Dzięki bardzo ciekawym ćwiczeniom interpersonalnym dzieci mogły nauczyć się takich zachowań, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej. Zajęcia były wyjątkowo
atrakcyjne także dzięki elementom plastycznym: trzecioklasiści malowali portrety swoich koleżanek i kolegów ,które potem stworzyły piękną galerię prac. Interesujący okazał się również test
rozwiązywany przez naszych uczniów, potwierdzający dużą wiedzę o klasowych kolegach, np. czym się interesują, jakie są ich ulubione zabawy czy potrawy .
Jesteśmy przekonani, że wizyta 3a w bibliotece WOM-u pomoże tej klasie zamienić się w zespół zgranych i wspierających się we wszystkim przyjaciół!